Otomatik Kepenk Sistemi

Otomatik kepenk sistemi son zamanlarda en çok tercih edilen sistemlerin başında yer alıyor. İşletmelerin daha çok tercih ettiği bu ürün eski modellere göre daha kullanışlı olması ile bilinmektedir. Eski usul olanlarda açıp kapatmanın zor olması ve güvenlik açısından yetersiz kalması nedeni ile otomatik olanlar daha da yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Eski tip olan demir kepenklere oranla daha kolay kullanıma sahip olan bu kepenk sistemleri uzaktan kumanda ile çalışmaktadır. Bu hali ile ister yarım açarak kısa süreli işlemlerinizi halledebilir isterseniz de işletmenizi açarken tamamen açıp kapatırken tamamen kapatabilirsiniz.

Otomatik oluşu ile birçok açıdan kolaylık sağlayan bu ürünün en temel özelliği dayanıklılığı ile beraber güvenliğidir. Güvenlik açısından en önemli unsur olan kepenk sistemleri içerisinde sizlere en çok verim sağlayacak olan bu ürün dışarıdan bir kuvvetle açılamayacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu durum ise hırsızlık gibi unsurların önüne geçmekte oldukça önemlidir.

Otomatik Kepenk Sistemi Nedir?

Otomatik kepenk sistemi nedir sorusu bu sisteme yeni geçiş yapacak olan kişilerin sorduğu bir sorudur. Kepenk sistemleri geçmiş olduğumuz yıllarda fiziksel kuvvetle açılıp kapanan demir sistemler ile olmaktaydı. Ancak günümüzde otomatik olarak uzaktan kumandalı sistemler kullanılmaya başladı.

Otomatik olan sistemlerde fiziksel bir güce ihtiyaç duymadan çalışması nedeni ile kepengin düşmesi ve fiziksel sorunlara yol açması önlenmiş olacaktır. Otomatik sistemler kişilerin kullanımı açısından büyük bir öneme sahiptir.

Eski usul olan kepenklere oranla hem görünüş açısından hem de kullanım açısından oldukça büyük verimliliği söz konusudur. Her geçen gün daha da yaygın kullanılan bu ürünler genellikle iş yerleri için tercih edilirken evlerin garaj kapılarında da sıklıkla kendisini göstermektedir.

Otomatik Kepenk Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Otomatik kepenk sistemi nasıl olmalıdır sorusu her zaman birçok kişinin merak ettiği konudur. Kepenk sistemleri iki farklı sistem ile yapılabilmektedir. Bu sistemlerden birisi elektrikli sistem bir diğeri ise motorlu sistemdir.

Motorlu sistem kepengin açılıp kapanması için gerekli olan enerjiyi kepenk motorundan almaktadır. Bu sayede uzaktan kumanda ile açıldığında bu motordan kuvvet alarak açılıp kapanmayı sağlayacaktır.

Elektrikli otomatik sistemde ise şalter ile entegre çalışmaktadır. İster uzaktan kumanda ile ister şalter yardımı ile açılıp kapanması mümkün olacaktır. Şalter sistemi tek bir düğme ile açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Bu ise kolay erişilebilecek bir yere özellikle iç kısımlara koyulmaktadır. Bu sistem sayesinde dışarıdan açılma için kumanda kullanılırken içeriden açılması için ister kumanda ister şalter kullanımı sağlanabilmektedir.

Otomatik kepenk sisteminin faydaları mevcuttur. Özellikle eski sisteme göre insan gücünü gerektirmemesi en başında yer almaktadır. Eski sistemlerde insan gücü ile çalışan cihazlar hem yaralanmalara neden olmakta hem de güvenlik konusunda yetersiz kalmaktaydı. Ancak günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilen otomatik sistemler ise bunun aksine dışarıdan bir kuvvet ile açılamaz yalnızca kapının kendi anahtarının veya elektrikli sistem ise şalterin kullanılması gereklidir.

Alüminyum, çelik veya galvaniz gibi ürünler ile üretilebilen bu kepenkler uzun süreli kullanım için oldukça uygundur. Aynı zamanda dekorasyon için de oldukça büyük öneme sahiptir. Tercih edilecek olan model ve renk kişilerin zevkine göre değişiklik gösterebilir.

Alanın dekorasyonu, tercih edilecek olan otomatik kepenk sistemi modelleri için değişiklik oluşturmaktadır. Alana en uygun olan model ve renk müşterilerin tercihlerine göre seçilmekte ve istenilen en kaliteli şekilde sunulmaktadır. Her geçen gün yaygın bir şekilde tercih edilen bu ürünlerin fiyatları ise merak konusu olmaktadır.

Otomatik Kepenk Sistemi Fiyatları

Otomatik kepenk sistemi için belirlenmiş olan bir fiyat tam olarak bulunmamaktadır. Her geçen gün daha da farklı modelleri ile kendisini gösteren bu ürün için hem m2 fiyatı hem de modeller fiyatlandırma üzerine etkide bulunmaktadır.

Otomatik kepenk yaptırmak ve güvenliğinizden emin olmak mı istiyorsunuz? O halde en doğru adres olan derindemiryapi.com web sitemizi ile sizlerde aradığınız o benzersiz model ile işletmenizi veya evlerinizi renklendirebilirsiniz. Uzun süre kullanıma uygun ve birbirinden özel ürünlere tek bir tık ile ulaşabilirsiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünlere firmamız aracılığı ile çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.