Isı Yalıtımı İzolasyon

Belirli alanların yaz veya kış aylarında ısı kontrolünü sağlamak için dizayn edilen ve uygulanan işlemler ısı yalıtım izolasyon işlemleri olarak bilinir. Isı yalıtımı için binalarda veya alanlarda kullanılan malzemeler çeşitlilik gösterir. Radyasyon, konveksiyon veya kondüksiyon yoluyla ısı girişine veya kaybına karşı bir hacmi korumak için kullanılan nispeten düşük ısı iletkenliğine sahip malzemeler ile uygulama rahatlıkla yapılır. Yalıtım, binalarda ve imalat süreçlerinde ısı kaybını veya ısı kazancını önlemek için kullanılır.

Isı yalıtım izolasyon malzemeleri, termal akımlara karşı dayanıklı görünen malzemeler veya malzeme kompleksleri, termal koruyucu ve ısı yalıtım malzemelerinin genel adıdır. Termal koruma, ısının yayılmasını veya kaybolmasını önlemektir, oysa ısı yalıtımı, dış ısının içeri girmesini önlemektir. Kış aylarında soğuk havaya karşı binaları koruyarak iç mekanlarınızı daha ekonomik olarak ısıtmanıza yardımcı olur. Bu sayede hem ekonomik anlamda bir kazanç elde edersiniz hem de karbon ayak izinde bir azalma gözlenebilir.

Isı Yalıtım Projeleri ve Uygulamaları

Isıyı engelleyen maddeler ısı yalıtkanlarıdır. Yaygın ısı yalıtkanları yün, cam elyafı, taş yünü, polistiren, poliüretan, gaz beton ve perlittir. Projelerde tercih edilen malzemeler az miktarda ısı ilettikleri için iyi ısı yalıtkan malzemesi olarak sınıflandırılırlar. Yaptığımız projelerde en kaliteli malzemeleri kullanarak tam bir izolasyon gerçekleşmesini sağlıyoruz. Isı yalıtımı terimini genellikle ev veya bina yalıtımı ile ilişkilendiririz. Bununla birlikte, " ısı yalıtımı " terimi, yalıtım demenin başka bir yoludur ve sadece ev yalıtımından daha fazlasını ifade eder. Aslında, hayatımızın günlük alanlarında kendini gösterir. Isı yalıtım izolasyon projeleri için bizlerle iletişime geçerek kaliteli işçilik ile sizler de alanlarınızın ısı yalıtımını yaptırabilirsiniz. Sizler için tasarladığımız projeleri titizlikle yürütüyor ve en kaliteli malzemeleri entegre ederek alanlarınızın izolasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dilediğiniz gibi bize den randevu alabilir ve sizler de ekonomik boyutlara ulaşan ısı yalıtımı yaptırabilirsiniz. Dış cephelere uygulanan bu işlem ile kış aylarında fazla enerji harcamadan ısınmanız mümkün olacaktır. Ayrıca fazla yakıt harcanmasını engelleyerek çevre kirliliğinin de önüne geçilmesinde etkili olacak bir işlemdir.Resimler