Demir Doğrama Ferforje

Günümüzde sağlam olması istenen pek çok yapı demir malzemeden üretilerek monte edilir. Yüksek dayanım sağlaması ve işlenebilirliği ile en çok demir doğrama tercih edilir. Pek çok alanda karşımıza çıkan bu malzeme demir doğrama ferforje yapımında da sıklıkla tercih edilir.Ferforje korkuluklar ağır hizmet tipi bir malzemedir ve fiziksel kuvvet, aşınma ve yıpranma gibi ağır kullanımdan kaynaklanan hasarlara dayanabilir. Ağırlık verilmesi veya monte edilmesi sırasında aşınma dayanımı, kırılma mukavemeti ve benzer fiziksel dayanım özellikleri yüksektir. Çoğu mekânın iç ve dış kısımlarında demir doğrama ferforje kullanılır.Ferforje korkuluklarınızı ve çitlerinizi uygun sızdırmazlık ve bakımla işledikten sonra, bunların en az elli yıl dayanmasını bekleyebilirsiniz, ancak özellikle iç korkuluklar söz konusu olduğunda, genellikle bir ömürden daha uzun süre dayanmaları söz konusudur. Malzemelerin en kalitelisini kullanarak işlediğimiz bu ürünleri sizlerin istekleri ve zevkleri doğrultusunda tasarlayarak gerekli montaj işlemlerini yürütüyoruz.

Ferforje Uygulamaları

Belki de en yaygın ferforje (ve hem iç hem de dış korkuluklarımızı oluşturmak için kullandığımız tür) dövme demirdir . Bu tip korkuluklar, ferforjeyi elementlerden ve korozyondan korumak için toz boya ile kaplanmıştır. Demir döküm olarak kullanılan malzeme dayanımı yüksek ve işlenmek için kusursuz bir malzemedir.Ferforje, yüksek düzeyde strese dayanabilen bir malzemedir.

Demir doğrama ferforje korkuluklar ve korkuluklarla ilgili iyi olan şey, yapıldıkları malzemenin sağlamlığı göz önüne alındığında, dayanıklı olmaları için mutlaka ince olmaları gerekmemesidir. Zarafet ve incelikle hayran bırakan, ince işlemeli bir ferforje çit veya korkuluklara sahip olabilirsiniz ve yine de genel uygulamalarının gerektirdiği gücü sunarlar.Ferforje korkuluklar artık seri üretilmiyor ve bu da her tasarım projesini türünün tek örneği kılıyor. Malzeme, benzersiz şeklini veren özel aletlerle dövülmüş ve el yapımıdır. Korkuluk, kapı veya çitinizin karmaşık dövme demir şekilleri, komşularınıza ve yoldan geçenlere gururla gösterebileceğiniz eşsiz sanat eserleridir. Sizler için en şık ve özel tasarımları uyguluyor ve memnuniyetinize önem veriyoruz. Uygun demir doğrama ferforje ve uygulamaları için bizlerden randevu alabilirsiniz.Resimler